شستی آسانسور

امروزه برای خرید آسانسور فاکتور های زیادی را باید در نظر گرفت.یکی از آنها شستی آسانسور می باشد.شستی ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام طراحی منحصر به فرد خود را دارند.وظیفه ی کلی شستی ها شبیه به هم هست ولی در طراحی و عملکرد آنها تفاوت هایی وجود دارد.وظیفه ی کلی شستی ها تعیین کردن مبدا و مقصد آسانسور است که با استفاده از دکمه های تعبیه شده روی آن قابل تعیین است.

در هر طبقه در کنار درب آسانسور یک شستی نصب شده است که دارای دکمه برای حرکت آسانسور و یک نمایشگر برای نمایش طبقه ای که کابین در آن قرار دارد می باشد.

دسته بندی شستی ها

BXG-Touch

BXH

BXG-M

BXG-N

برای مشاوره در خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید

شستی آسانسور چیست؟

آسانسور ها دارای قطعات ریز و درشت بسیاری هستند که هر کدام وظیفه ی خاصی بر عهده دارند. شستی آسانسور قطعه ای است که به کمک آن طبقه ی مورد نظر برای جابجایی را مشخص میکنند.بدین صورت که با فشردن دکمه مورد نظر دستور به آسانسور داده می شود که به سمت بالا یا پایین حرکت بکند.

 

انتخاب قطعات مختلف در آسانسور که قابل تعویض هستند نیاز به دقت زیادی دارد.شستی آسانسور یکی از قطعات مهمی است که رابط بین آسانسور و کاربر می باشد پس باید قبل از خرید شستی آسانسور اطلاعات لازم را کسب کرد.

یک سری شستی ها فقط دارای یک دکمه هستند که با فشردن آن دکمه،آسانسور در همان طبقه ای که دکمه ی آن زده شده است توقف می کند.

اما نوع دیگری از آن شستی وجود دارد که دارای دو دکمه می باشد.این نوع از شستی آسانسور یک دکمه با علامت فلش سمت بالا و یک دکمه دیگر با فلش به سمت پایین دارد.

اگر فلش سمت بالا را بزنید،آسانسوری برای شما توقف میکند که حرکتش به سمت طبقات بالا باشد در غیر این صورت توقف نمیکند و برعکس.

این مورد باعث صرفه جویی در زمان شما و برق مصرف شده برای آسانسور می شود.

برخی از نمونه شستی های متالیفت

شستی احضار آسانسور

شستی هایی که در بیرون از کابین آسانسور نصب می شوند به دو دسته تقسیم می شوند که به آنها شستی احضار آسانسور می گویند که در ادامه با آنها آشنا می شوید:

  • شستی هایی که فقط برای تعیین مکان توقف آسانسور استفاده می شوند
  • شستی هایی که علاوه بر تعیین مکان توقف،مقصد را هم مشخص میکنند.بعنوان مثال با فشردن دکمه آسانسور شستی مشخص می شود که آسانسور به سمت بالا نیز حرکت کند.در نتیجه بهتر میتوانید آسانسور مورد نظر خود را برا انتقال پیدا کنید.از این مدل شستی ها بیشتر در مکان هایی مانند مراکز خرید بزرگ که چندین آسانسور وجود دارد استفاده می شود.به صورت خلاصه تر بدین صورت است که شستی دارای دو دکمه است،یکی سمت بالا و یکی سمت پایین.شما با فشردن یکی از دکمه ها مشخص میکنید که مثلا آسانسور اگر به سمت بالا در حال حرکت بود در این طبقه توقف نماید.این کار در مصرف انرژی و زمان صرفه جویی می کند.

قیمت شستی احضار کابین آسانسور هم با توجه به متریال به کار رفته و اندازه آن متفاوت است.

شستی کابین آسانسور

انواع شستی آسانسور را در ادامه به شما معرفی میکنیم:

شستی کابین آسانسور لمسی

شستی دکمه ای آسانسور

شستی دارای نمایشگر لمسی

شستی دارای حسگر اثرانگشت

و….

مدل های لمسی معمولا طراحی یک دست و شیک تری نسبت به مدل های دکمه ای دارند و حس لوکس تری را به مخاطب القا می کنند اما در کل بستگی به سلیقه ی خریدار دارد.

مدل های دارای اثر انگشت دستری های محدود تری میتوانند مشخص کنند.بعنوان مثال با اثر انگشت هر فرد فقط در طبقات آسانسور مشخص شده حرکت میکند.

مدل های دارای نمایشگر لمسی هم که دارای یک رابط کاربری است که سبک طراحی رابط کاربری بستگی به شرکت تولید کننده دارد و در مکان های خاص و محدودی از آن ها استفاده می شود.

فروش شستی کابین آسانسور دکمه ای نیز نسبت به بقیه مدل ها بیشتر می باشد.

شستی تاچ آسانسور

مدل دیگری از شستی درب آسانسور که نسبت به مدل های دکمه ای و عادی استفاده می شود شستی تاچ آسانسور یا شستی لمسی آسانسور است.این مدل از شستی کابین آسانسور لمسی بوده و دارای مدل های متنوعی هستند.برخی از آنها مثل مدل های عادی دکمه ای هستند و بجای دکمه فشاری از دکمه لمسی استفاده میکنند.در مدل های پیشرفته تر دارای نمایشگر های بزرگ تر و رنگی نیز می باشند.این مدل از شاسی آسانسور دارای تم های مختلف می باشند که میتوانید با توجه به سلیقه شخصی خودتان آنها را تنظیم نمایید.خرید شستی آسانسور تاچ نسبت به دکمه ای نیز بین خریداران و مشتری ها کم تر رواج دارد و در مکان های کمتری از آن ها استفاده می شود ولی نمیتوان زیبایی آن ها را انکار کرد.

قیمت شستی آسانسور

قیمت شستی آسانسور با توجه به مدل و اندازه ی آن متغیر است.شستی ها دارای اندازه های مختلفی هستند که بیرون از کابین در کنار درب آسانسور نصب می شوند.

اولین بخش از آسانسور که کاربر با آن در ارتباط است شستی آسانسور می باشد،لذا جزو مهم ترین بخش های یک آسانسور است.

شما میتوانید با مشاوران شرکت متالیفت در زمینه استعلام قیمت شستی طبقات آسانسور و پنل شستی آسانسور تماس حاصل فرمایید.

 

خرید شستی آسانسور

معمولا با توجه به نوع پروژه و محلی که آسانسور نصب می شود قیمت پنل شستی آسانسور هم متفاوت است.بعنوان مثال در مکان هایی که رفت و آمد زیاد است و از شستی آسانسور زیاد استفاده می شود از شستی های لمسی کمتر استفاده میکنند و بجای آن از شستی هایی که دارای کلید هستند یا به اصطلاح دکمه ای در طبقات آسانسور استفاده می شود.برای خرید پنل شستی آسانسور بهتر است که ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید تا بتوانید یک انتخاب موفق داشته باشید.برای یک خرید خوب می توایند با مشاوران خرید متالیفت تماس حاصل فرمائید.

انواع شستی آسانسور

در ادامه شما را با چند مدل از شستی آسانسور آشنا میکنیم:

شستی کابین آسانسور لمسی

شستی دکمه ای آسانسور

شستی دارای نمایشگر لمسی

شستی دارای حسگر اثرانگشت

و….

مدل های لمسی معمولا طراحی یک دست و شیک تری نسبت به مدل های دکمه ای دارند و حس لوکس تری را به مخاطب القا می کنند اما در کل بستگی به سلیقه ی خریدار دارد.

مدل های دارای اثر انگشت دستری های محدود تری میتوانند مشخص کنند.بعنوان مثال با اثر انگشت هر فرد فقط در طبقات آسانسور مشخص شده حرکت میکند.

مدل های دارای نمایشگر لمسی هم که دارای یک رابط کاربری است که سبک طراحی رابط کاربری بستگی به شرکت تولید کننده دارد و در مکان های خاص و محدودی از آن ها استفاده می شود.

فروش شستی کابین آسانسور دکمه ای نیز نسبت به بقیه مدل ها بیشتر می باشد.

شستی پدالی آسانسور

 

در پی شیوع ویروس کرونا اقداماتی جهت جلوگیری از انتشار این ویروس هم انجام گرفت.یکی از راه های انتقال ویروس کرونا انتقال آن از روی سطوح مختلف هست.لذا در چندین کشور مختلف بجای استفاده از شستی های مرسوم از شستی پدالی آسانسور استفاده کردند که همانند پدال گاز و ترمز اتومبیل ها هستند.این روش باعث کاهش تماس دست با قطعات آسانسور و در نتیجه کاهش انتقال ویروس از طریق سطوح مختلف شد.

شستی روکار آسانسور و شستی توکار آسانسور

تفاوت بین این دو مدل شستی در نحوه نصب شدن آن ها در داخل کابین یا خارج از آن می باشد.شستی هایی که در داخل سنگ و یا دیوار طبقت نصب می شوند شستی روکار آسانسور و به مدل هایی که روی دیوار یا سنگ نصب می شوند شستی توکار آسانسور می گویند.

عملکرد هر دو شستی یکسان است و تفاوت عمده آن ها در نحوه نصب شدن می باشد.

در زمینه خرید شستی آسانسور توکار نیز این نکته را مد نظر داشته باشید

برای مشاهده انواع پنل آسانسور روی کلمه کلیک کنید.