دسته بندی نشده

شستی لمسی آسانسور

شستی لمسی آسانسور

یک آسانسور ازدکمه‌های مختلفی تشکیل‌ شده‌ است. از دکمه‌ای که در هنگام ورود به آن باید برای باز شدن در آسانسور لمس شود تا دکمه‌هایی که در داخل آسانسور قرارگرفته و مجزا‌کننده طبقات می‌باشند. شستی لمسی آسانسور در مدل‌های بسیار مختلفی وجود دارد. در واقع شستی لمسی آسانسور یا شستی تاچ آسانسور همانطور که از نامش پیداست به صورت لمسی و بسیار حساس می‌باشد. همچنین این شستی‌ها از طرفداران بیشتری نسبت به دکمه‌ای‌ها برخوردار هستند.

برخلاف شستی دکمه‌ای که باید بر روی دکمه فشار بیاورید تا عمل خود را انجام دهد این شستی‌ها تنها با یک لمس آرام عمل خود را انجام می‌دهند. در واقع شستی بدون دکمه آسانسور سیستمی به نام touch to go دارد که دیجیتالی می‌باشد و جایگزین نوع دکمه‌ای شده‌است. گرافیک‌های تعبیه‌شده بر روی شستی لمسی آسانسور نشانگر مقصد‌هایی است که توسط آسانسور انجام می‌گیرد. مسافران هر طبقه‌ای را که مد نظر آنهاست با لمس دکمه‌ها انتخاب می‌کنند.

شستی تاچ لمس آسانسور چیست؟

از قطعات مهمی که در آسانسور قرار گرفته و کاربران برای ارتباط بین طبقات و ورود و خروج از آن‌ها استفاده‌‌ می‌کنند شستی آسانسور می‌باشد. درواقع مسافرین با فشردن شستی‌ها به تابلوی فرمان آسانسور فرمان داده و حرکت بین طبقات به وسیله کابین انجام می‌گیرد. شستی‌های آسانسور در واقع نخستین ارتباط بین کاربر و آسانسور می‌باشند. بنابراین کیفیت و زیبایی آن‌ها بسیار مهم است زیرا زیبایی و کیفیت شستی‌ها و درب آسانسور نشان دهنده بالا بودن کیفیت کل آسانسور می‌باشد. شستی‌ها به صورت لمسی دکمه‌ای وجود دارند که شستی تاچ آسانسور در واقع همان جور که از نامش پیداست به وسیله لمس کردن یا تاچ عمل خود را انجام می‌دهد. شستی لمسی آسانسور معمولاً از جنس استیل یا شیشه می‌باشد که نوع استیل آن از نوع شیشه‌ای با دوام‌تر و مدرن‌تر است.

 

این صفحه را هم ببینید: پنل کارتی آسانسور

 

انواع شستی آسانسور

شستی آسانسور دارای مدل‌های زیادی می‌باشد که بر حسب نوع کاربری آسانسور، هزینه‌های در نظر گرفته‌شده، سرعت و ترافیکی که در حین بالا و پایین شدن طبقات وجود دارد می‌توان یکی از آن‌ها را انتخاب کرد. افراد می‌توانند طبق سلیقه خود و با در نظر گرفتن محیطی که می‌خواهند پنل‌های این شستی‌ها را قرار دهند یکی از آن‌ها را انتخاب کنند. شستی آسانسور به دو نوع دکمه‌ای و لمسی تقسیم می‌شود.

شستی دکمه‌ای

از رایج‌ترین شستی‌ها نوع دکمه‌ای می‌باشد که کارکردن با آن راحت‌تر و قیمت آن نیز مناسب‌تر است. این نوع از شستی‌ها معمولاً استیل هستند. اما گاهی اوقات ترکیبی از استیل و پلاستیک دارند. امروزه این شستی‌ها به خاطر قیمت مناسب و تولید بالا در مقایسه با بقیه مدل‌ها کاربرد بیشتری دارد. البته باید در نظر داشته باشیم که مدل‌های دکمه‌ای کم کم جای خود را به نمونه‌های زیبا و جذاب لمسی می‌دهند.

شستی تاچ آسانسور علاوه بر استفاده راحت‌تر و بهتر طول عمر بالاتری نیز نسبت به نوع دکمه‌ای دارد. نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که شستی‌ها هیچ ارتباطی با مکانیزم آسانسور ندارند. در واقع در مدل‌های مختلف آسانسور کششی یا هیدرولیک و شیشه‌ای می‌توان مدل‌های مختلف شستی‌ها و پنل‌های آسانسور را به کار برد. اما انتخاب شستی تأثیر زیادی در مکانیزم کار آن ندارد و معمولاً وابسته به طراحی شکل داخلی فضای کابین می‌باشد.

شستی لمسی آسانسور

همانطور که از نام این مدل شستی‌ها معلوم است به شکل لمسی و اکثراً شیشه‌ای می‌باشند. شستی بدون دکمه آسانسور یا همان شستی تاچ آسانسور بسیار زیبا می‌باشد و در واقع از مقاومت زیادی برخوردار است. تا جایی که می‌توان گفت مقاومت این مدل از شستی‌ها از انواع دیگر بیشتر است. امروزه افراد بیشتری از شستی‌های تاچ آسانسور برای آپارتمان‌های خود استفاده می‌کنند. زیرا این‌شستی‌ها دارای پنل‌های شیک و مدرن هستند و باعث جذاب‌تر شدن ساختمان در چشم مسافران و کاربران می‌گردند.

 

شستی تاچ و لمسی آسانسور

 

شستی لمسی آسانسور خود به دو نوع شستی طبقات و کابین تقسیم می‌شود که نوع بدون دکمه آسانسور طبقات کنار درب و قسمت سمت راست معمولاً قرار می‌گیرد. شستی کابین نیز در داخل آسانسور نصب می‌گردد و برای کنترل حرکت کابین، زنگ خطر و بقیه موارد اضطراری بر روی یک پنل اختصاصی در داخل کابین قرار گرفته‌اند‌.

 کارتی رمزی و یا اثر انگشتی

این مدل از شستی‌ها در آسانسور‌های لوکس و لاکچری استفاده می‌شود. معمولاً این پنل‌ها برای اجازه ورود و خروج به افراد خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا برای سوار شدن این آسانسور‌ها باید رمز و یا کارت مخصوص همراه این افراد باشد. در غیر این صورت آسانسور حرکت نمی‌کند. معمولاً این پنل‌ها را داخل کابین آسانسور می‌گذارند و زیبایی و طراحی ویژه‌ای دارد.

کاربرد شستی لمسی آسانسور

در واقع می‌توان گفت بدون وجود این گونه از شستی‌ها امکان انجام عمل کرد بین طبقات آسانسور وجود ندارد. در واقع جالب است که بگوییم تمام مجموعه آسانسور که شامل تجهیزات و قطعات آن می‌باشد به وسیله یک مرکز به اسم تابلو فرمان آسانسور کنترل می‌شود که به مغز متفکر آسانسور نیز معروف می‌باشد. به همین خاطر کاربران باید به وسیله شستی‌هایی که در درون کابین یا خارج از آن قرار دارد فرمان خود را به تابلوی فرمان ارسال کنند و پس از ارسال فرمان تابلو فرمان دستوری صادر می‌کند که آسانسور را وادار به حرکت می‌کند. به همین خاطر شستی‌ها در آسانسور نقش بسیار مهمی بازی می‌کنند.

 

این مقاله را هم بخوانید: بهترین راهنمای نصب شستی آسانسور

 

خرید شستی لمسی آسانسور

در هنگام خرید شستی تاچ آسانسور سعی کنید بهترین شستی را انتخاب کنید. شستی بدون دکمه آسانسور تنها قطعه‌ای است که بصورت زیاد و مداوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخورداری از کیفیت مناسب و بالا باعث کم شدن احتمال خرابی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها خواهد شد. شستی لمسی آسانسور علاوه بر کیفیت باید از ظاهر زیبا و مدرنی نیز بر خوردار باشد تا زیبایی ساختمان شما را چند برابر کند. تولید شستی لمسی آسانسور برای بیرون در تیراژ بالا باعث شده تا خریداران و مشتریان بتوانند به تعداد مورد نیاز خود این محصول را با کیفیت بالا خریداری کند. در هنگام خرید باید طول عمر و بازدهی شستی تاچ آسانسور همچنین مقاومت و استحکام و انعطاف‌پذیری آن مورد توجه زیادی قرار گیرد.

قبل از خرید شستی تاچ آسانسور حتماً به نماد استانداردی که بر روی محصول‌زده می‌شود توجه کرده تا بتوانید محصولی استاندارد و تولید شرکت‌های معتبر را خریداری کرده باشید. برای اینکه بتوانید از نوسانات روز شستی بدون دکمه آسانسور با خبر شوید می‌توانید به سایت متالیفت مراجعه کنید و محصولات با کیفیت و مرغوب را خریداری نمایید. همچنین می‌توانید از کارشناسان و متخصصین در این امر که اطلاعات کافی را دارند استفاده کرده و از راهنمایی‌های آن‌ها کمک بگیرید.

 

خرید شستی لمسی آسانسور

 

مزایای شستی لمسی آسانسور

  • عملکرد عالی و سرعت عمل بالا در هوای شرجی و گرم
  • امکان طراحی لوگو بر روی ان‌ها
  • امکان نصب نمایشگر برای نمایش فیلم وعکس مناسب
  • زیبایی ظاهری و جلب توجه مسافران
  • عملکرد آسانتر
  • طول عمر بیشتر

استاندارد شستی لمسی آسانسور

شستی‌هایی که در آسانسور‌ها استفاده می‌شود باید از کیفیت بالایی بر خوردار باشد و علاوه بر این زیبا و خاص باشد. از استاندارد‌های شستی بدون دکمه آسانسور نمای ظاهری آن می‌باشد که باید سعی شود از بهترین نوع آن استفاده شود. همچنین این شستی‌ها باید باید با پنل کابین‌ها هماهنگ باشند. همچنین ابعاد این شستی‌ها باید با اندازه کابین هماهنگ باشد.

قیمت شستی لمسی و تاچ آسانسور

قیمت شستی تاچ آسانسور بستگی به مدل و اندازه و برند این محصول دارد. معمولاً شستی‌های با کیفیت قیمت بالاتری نسبت به شستی‌های معمولی دارند. همچنین نوسانات ارزی و دلاری تأثیر فراوانی بر روی قیمت این محصول می‌گذارد. اولین قطعه از آسانسور که کاربران با آن در ارتباط هستند شستی آسانسور می‌باشد و جزء بخش‌های مهم آسانسور است که باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد زیرا استفاده بیش از حد از شستی بدون دکمه آسانسور در مکان‌های شلوغ در صورتی که از کیفیت بالایی برخوردار نباشند باعث خراب شدن آن‌ها می‌شود. برای اینکه بتوانیم محصولی با قیمت مناسب تهیه کنید بهتر است قبل از خرید حتماً قیمت محصول را در سایت‌های معتبر چک کرده و بهترین قیمت و با بهترین کیفیت را انتخاب کنید.

 

درباره سیم کشی شستی آسانسور اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

فروش شستی لمسی آسانسور

می‌دانید که پنل‌ها در آسانسور کار ارسال فرمان کاربران را به تابلوی فرمان آسانسور به عهده دارند. در واقع زمانی که کلید شستی آسانسور فشرده می‌شود یعنی فرمانی از سمت کاربر به تابلو فرمان داده شده است. تابلو فرمان وظیفه پردازش این درخواست و فرمان انتقال آن به نیروی محرکه آسانسور را دارد. و در نتیجه باعث حرکت آسانسور می‌شود در نتیجه فروش شستی تاچ آسانسور با توجه به متریال، اندازه طرح و نوع شستی انجام می‌گیرد. این شستی‌ها بر حسب علاقه مشتری طراحی می‌گردد.

سخن پایانی

شستی لمسی آسانسور قطعه‌ای است که به کمک آن طبقات آسانسور جابجا می‌شود. در واقع کاربر فرمان جابجایی را با فشردن یا لمس دکمه به آسانسور می‌دهد و آسانسور با فرمان کاربر به سمت بالا یا پایین حرکت می‌کند. شستی بدون دکمه آسانسور‌ مدل‌های مختلفی دارد. بعضی از این شستی‌ها دکمه‌های لمسی دارند که با لمس آن‌ها آسانسور به سمت بالا و پایین حرکت می‌کند‌. انوع دیگر دارای نمایشگر‌های بزرگتر و رنگی می‌باشند که پیشرفته‌تر هستند. این مدل از شستی‌ها معمولاً تم‌های متفاوتی دارند و با توجه به سلیقه شخص انتخاب می‌شوند. معمولاً در مکان‌های خیلی پر رفت و آمد و شلوغ از شستی‌های تاچ کمتر استفاده می‌شود به دلیل حساسیت بالای آن‌ها اما باید بدانیم که نسبت به شستی دکمه‌ای بسیار زیباتر و چشم‌نوازتر هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =