دسته بندی نشده

آیا می دانید که حروف بر روی دکمه آسانسور به چه معنایی هستند

pحروف بر روی شستی آسانسور

مقدمه

یکی از وسایل پر کاربرد  عصر ما که در هر خانه و اداره ای از آن استفاده میکنیم، آسانسور است. در هر ساختمانی، چه مسکونی چه اداری چه دانشگاهی یا اقتصادی و ورزشی چند طبقه،  بحث رفت و آمد امن در طبقات، یک بحث بسیار مهم است. طبیعتا دراین شرایط آسانسور بهترین گزینه خواهد بود.

از آنجایی که برای ساختمان هایی با این ویژگی، نصب آسانسور اهمیت زیادی دارد،  غیر از ایمنی و سلامت آسانسور به طراحی و زیبایی آن نیز باید توجه شود. در این مقاله ما سعی داریم به نکاتی درباره ی یکی از اجزای مهم آسانسور که هم در زیبایی و هم در ایمنی نقش مهمی دارد بپردازیم، که آن حروف بر روی دکمه آسانسور است. در واقع قرار است با هم ببینیم که حروف بر روی دکمه آسانسور به چه معنایی هستند.

 

 

حروف بر روی دکمه آسانسور به چه معنایی هستند

یکی از ابزاری که میتوانند در جابه جایی ما در بین طبقات، نقش مهمی ایفا را کنند، حروف بر روی دکمه آسانسور می باشند. از این رو مهم است که ما بدانیم حروف بر روی دکمه آسانسور به چه معنایی هستند. این حروف حک شده بر روی هر دکمه تعیین کننده سفر ما به طبقات هستند.

کلید ها با حروفی که بر روی دکمه آسانسور هک شده اند، مشخص می کنند که چه کارایی و عملکردی دارند و در چه موقعیتی میتوانند به شما کمک کنند. به هر حال استفاده از اصول کار با آسانسور، ابتدایی ترین چیزی است که هر فردی باید با آن آشنایی داشته باشد. پس باید از تمامی موارد اطلاع داشته باشیم تا بتوانیم در هنگام مواجه با مشکل، درخواست کمک کنیم. از این رو در ادامه شرح خواهیم داد که حروف بر روی دکمه آسانسور به چه معنایی هستند؟

 

این مقاله را هم ببینید: نمایشگر ال سی دی آسانسور و مدل های مختلف نمایشگر LCD آسانسور

 

حرف g بر روی دکمه آسانسور یعنی چه

حرف “G” در آسانسور به معنای “زمین” یا “طبقهٔ همکف” است. وقتی که شما دکمه “g” را فشار می‌دهید، آسانسور به سمت طبقهٔ همکف حرکت می‌کند. این علامت به عنوان نماد طبقهٔ همکف یا همان ورود به ساختمان استفاده می‌شود تا مسافران یا افرادی که از آسانسور استفاده می‌کنند، بتوانند به راحتی به سطح اصلی ساختمان برسند.

در برخی از آسانسور ها، به جای حرف G از 0 استفاده می شود. این امر به دلیل این است که طبقه همکف به عنوان طبقه صفر هم در نظر گرفته میشود.

در برخی دیگر از آسانسور ها، به جای حرف G از نمادهای زیر استفاده می شود:

BV مخفف Bottenvåning (سوئدی)
BG مخفف Begane Grond (هلندی)
D مخفف Dasar (اندونزیایی)
E مخفف Erdgeschoss (آلمانی)
PT مخفف PianoTerra (ایتالیایی)

بنابراین، اگر در آسانسوری دکمه G مشاهده کردید، می توانید مطمئن باشید که این دکمه مربوط به طبقه همکف است.

دست بندی حروف بر روی دکمه آسانسور

به طور کلی حروف بر روی دکمه های آسانسور به دو دسته تقسیم می شوند .دسته اول حروفی هستند که اعداد طبقات را مشخص می کنند و به ما کمک می کنند که بتوانیم از روی عدد هک شده بر روی دکمه آسانسور به طبقه مورد نظر خود برویم. اما دسته دوم کلید های اضطراری آسانسور هستند و برای اهدافی مشخص همچون خدمات اضطراری آسانسور و سرویس رسانی آسانسور و همچنین باخبر نمودن آتش نشانی جهت نجات دادن جان سرنشینان آسانسور ( در هنگام گیر افتادن در آن) استفاده میشوند.

کلید هایی که بر روی آسانسور تعبیه شده اند، هر کدام نمایان گر یک فرمان برای عملکردهای مختلف آسانسور می باشند. این کلیدها با هدف کنترل و تسلط بیشتر کاربران بر روی حرکت آسانسور و مشکلات احتمالی، توسط مهندسین، طراحی شده اند. همچنین از این کلید ها میتوان برای محدود کردن استفاده از آسانسور در صورت شخصی بودن آن نیز استفاده نمود.

 

معنی حروف شستی آسانسور

 

بررسی معنای حروف بر روی دکمه آسانسور

همان طور که گفتیم؛ حروف بر روی دکمه آسانسور از نظر معنایی به چند دسته طبقه بندی می شوند. طبیعتا هر کدام از این حروف، کاربرد جداگانه ای دارند. در اینجا به بررسی معنای پرکاربردترین حروف بر روی دکمه آسانسور ها می پردازیم تا متوجه شویم که حروف بر روی دکمه آسانسور به چه معنایی هستند؟

 

محصول اکسس کنترل آسانسور را ببینید.

 

کلید مثلث

یکی دیگر از حروفی که بر روی کلیدهای آسانسور قرار دارند، کلید مثلث یا کلید سه گوش می باشد. به این کلید، دکمه اضطراری آسانسور نیز می گویند. از این دکمه برای مواقعی استفاده می کنند که آسانسور در طبقات مختلف متوقف شده و درب باز نمی شود. در این صورت می توان درهای آسانسور را با استفاده از این کلید اضطراری سه گوش باز کرد و از آن خارج شد.

حرف gf یا حرف g

کلید بعدی که راجع به آن صحبت میکنیم؛ کلید g یا gf است. این عبارت مخفف کلمه ی “ground floor”  است که در آسانسورها معمولا پایین تر از دکمه های عددی طبقات قرار داده شده است، و به معنی طبقه همکف است. اما در بعضی آسانسور ها این کلید متفاوت و با کلید نورانی یا سبزرنگ می باشد. کاربرد آن زمانی است که شما می خواهید از طبقات بالا به طبقه همکف برای خروج از ساختمان بیایید و برای خروج، میتوانید از این کلید استفاده کنید.

 

معنی حرف g آسانسور

 

کلید با علامت زنگ یا زنگوله

نکته ای که باید درباره حروف این کلید به آن توجه کنید، زمان استفاده از این کلید است. هنگامی که برق ساختمانی که در آن هستید، رفته است و شما در آن لحظه در آسانسور گیر کرده اید، دکمه گیر کردن در آسانسور یا زنگ خطر که شکل آن به صورت زنگ یا زنگوله هست را فشار دهید. البته باید قبل از سوار شدن از صحت و سلامت این دکمه مطمئن شوید که در هنگام رفتن برق عمل میکند یا نه.

حروف بر روی دکمه آسانسور به چه معنایی هستند

حرف b یا علامت زیر زمین

حرف b در روی کلید به معنی زیر زمین است. این عبارت در کنار اعداد و در آسانسورهایی با طبقات زیر زمینی متعدد مثل هتل های بزرگ، پارکینگ های اختصاصی و یا فروشگاه های بزرگ به کار رفته است. گاهی در ساختمان های بزرگ در آسانسور ها شاهد جند کلید با حرف b هستیم که با علامت “b1″و “b2” و یا “b3″نشان داده می شوند. این کلید ها به ترتیب : زیر زمین 1،  زیر زمین 2،  و زیر زمین3،  هستند. در بعضی آسانسورها این کلید با اعداد منفی مثل 1- یا 2- و یا 3- نشان داده میشوند که معنی  تمام آن ها زیرزمین است.

حرف l یا ml

این حروف مخفف عبارات (level lobby  و main lobby ) به معنی لابی است و بیشتر در آسانسورهای رستوران ها و هتل های بزرگ استفاده میشود.

حرف p

حرف p به معنی پارکینگ می باشد. این عبارت برای ساختمان هایی استفاده می شوند که پارکینگ ماشین دارند.

حرف r

حرف  مخفف کلمه (roof garden) و به معنی پشت بام است و در ساختمان های که روف گاردن دارند،  این عبارت در آسانسور های آن ها ذکر شده است.

حرف a

این حرف  به معنی اضافی می باشد این حرف در آسانسور ساختمان های که دارای انشعاب هستند،  وجود دارد.

 

این صفحه را هم ببینید: سیم کشی شستی آسانسور

 

 

متالیفت؛ عرضه کننده انواع شستی آسانسور

در این مقاله ما تلاش کردیم که حروف بر روی آسانسور را در آسانسورهای مکان ها و جاهای مختلف به شما بشناسانیم و با هم ببینیم که حروف بر روی دکمه آسانسور به چه معنایی هستند؟

آشنایی با این عبارات به شما کمک می کنند تا در موارد روزمره و بیشتر در مواقع اضطراری بدانید که باید چه کاری انجام دهید. مجموعه متالیفت، یک مجموعه فعال در زمینه عرضه انواع شستی آسانسور می باشد. شما عزیزان می توانید برای تهیه و خرید انواع شاسی آسانسور در متنوع ترین حالت ممکن، از این مجموعه و پشتیبانان آن کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + چهار =