دسته بندی نشده

استاندارد شستی چیست؟

مقدمه

 

در هر آسانسور می توان قسمت های بسیار زیادی را مشاهده کرد. یکی از قسمت های بسیار با اهمیت در هر نوع آسانسوری شستی های کنترل می باشند. این قطعات دارای ویژگی هایی خاص بوده و به خوبی می توانند کاربردی باشند. استاندارد شستی آسانسورها را می توان با توجه به برخی از ویژگی های موجود بیان کرد. باید دقت داشته باشید که کیفیت موجود در این محصولات در حالت های مختلف قابل بررسی می باشد. در شستی ها باید برخی از ویژگی ها وجود داشته باشند تا بتوان از آن ها در طول زمان و به صورت مستمر استفاده کرد. از مهم ترین ویژگی شستی ها می توان به تنوع در متریال اشاره کرد.

 

شستی آسانسور

 

تنوع در متریال های به کار رفته باعث شده است تا برای هر نوع کابین آسانسوری، از نوعی کلید خاص استفاده شود. شستی های موجود را در ابعاد و اندازه های معین تولید کرده و نصب می کنند. برای استاندارد شستی آسانسور می توان ابعاد مشخصی را در نظر داشت. در استاندارد های موجود باید ابعاد و اندازه شستی ها را با توجه به نوع و ابعاد کابین تعیین کرد. به عنوان مثال ابعاد شستی های به کار رفته در آسانسور های ماشین بر با آسانسور های معمولی کاملا متفاوت می باشد. طبق استاندارد های تعریف شده برای این محصولات است که می توان به خوبی از آنها استفاده کرد. با توجه به برخی از شاخص های تعیین شده باید این شستی ها بتوانند مقاومت مشخصی را نیز داشته باشند.

شستی آسانسور

استاندارد شستی آسانسور

برای معرفی استاندارد شستی آسانسور باید به مدل های موجود به خوبی توجه شود. توجه به این موارد می تواند به شما در انتخاب های درست کمک کند. انواع شستی هایی که در آسانسور ها به کار گرفته می شوند باید از تمامی جهات به خوبی کیفیت بالا را از خود به نمایش بگذارند. شستی آسانسور باید علاوه بر کارایی بسیار عالی خود، بتواند زیبایی و جذابیت خاصی را نیز داشته باشد. در مورد ظاهر این محصولات می توان تنوع بسیار بالایی را در اختیار داشت. از استاندارد های شستی آسانسور، ظاهر آن است که برای مکان ها و مدل های کابین باید از بهترین قطعات استفاده شود. در مورد شستی های آسانسور، توجه به پنل نیز بسیار مهم می باشد.

برای پنل های مختلف باید از بهترین نمونه های موجود استفاده کنید. در اغلب موارد پنل های داخلی را از استیل های مختلف تولید می کنند. شستی های آسانسور باید بتوانند به خوبی با این پنل ها هماهنگی را ایجاد کرده و زیبایی را به نمایش بگذارند. در مورد استاندارد شستی آسانسور می توان به ابعاد شستی ها اشاره نمود. ابعاد شستی های به کار رفته در پنل آسانسور ها باید به صورت دقیق متناسب با ابعاد کابین باشند. شستی ها به عنوان قطعات کنترل کننده در آسانسور ها شناخته می شوند. باید با دقت بالایی این محصولات را انتخاب کرد تا طول عمر بالایی را داشته باشند.

به صورت معمول در استاندارد شستی آسانسور تعداد کلیک های هر کلید را مشخص می کنند. به صورت کلی می توان قابلیت تعمیر و یا تعویض را نیز برای این محصولات در نظر گرفت. شستی ها را می توان به صورت کلی در دو دسته قرار داد. اولین مورد شستی های احضار می باشند که بیرون از آسانسور قرار می گیرند و تقریبا ابعاد آن ها نسبت به نوع دیگر بزرگتر است. نوع دیگر مربوط به شستی های داخل کابین می باشند که بر روی پنل قرار می گیرند. تعداد این شستی ها با توجه به تعداد طبقات تعیین شده و به شکل های مختلف می توان آن ها را در دکوراسیون داخلی کابین قرار داد.

استاندارد شستی آسانسور

 

این صفحه را هم بخوانید: راهنما نصب اکسس کنترل آسانسور

 

انواع شستی

در مورد استاندارد شستی یکی از مهم ترین بخش ها مربوط به تنوع می باشد. می توانید از تنوع بسیار بالای این محصولات به خوبی و به نفع خود استفاده کنید. اگر قرار است یک آسانسور بسیار شیک را در یک ساختمان لاکچری قرار دهید باید داخل کابین را به بهترین شکل دیزاین کنید. یکی از مهم ترین بخش ها که افراد به صورت مستقیم با آن در تماس بوده و در دید همگان قرار دارد شستی آسانسور می باشد. استاندارد شستی آسانسور را می توان برای انواع مدل های موجود به خوبی در نظر داشت. باید در تمامی مدل های موجود از بالاترین کیفیت استفاده کنید. از انواع شستی های آسانسور می توان نمونه های زیر را نام برده و شرح داد.

  • شستی لمسی: این نوع از شستی را می توان در مدل های بسیار متنوعی مورد استفاده قرار داد. باید دقت داشته باشید که کیفیت در این محصولات بسیار با اهمیت می باشد زیرا ظرافت و زیبایی در این مدل بسیار زیاد است. برای شستی آسانسور لمسی می توان برخی از ویژگی های خاص را نیز مورد بررسی قرار داد. این نوع از شستی ها معمولا از جنس استیل بوده و نمونه های تمام شیشه آن ها نیز موجود می باشد. فناوری به کار رفته در این محصولات را می توان به خوبی در طول زمان های مختلف مورد استفاده قرار داد.
  • شستی های فشاری: این مدل از شستی ها به عنوان متداول ترین و پرمصرف ترین شستی های موجود شناخته می شوند. مقاومت و توان این مدل از شستی بسیار بالا بوده و کار کردن با آن ها بسیار راحت می باشد. این نوع از شستی را می توان در مدل های بسیار متنوعی مورد استفاده قرار داد. معمولا این محصولات برای انواع ساختمان ها مناسب بوده و می توان در کابین های مختلف از آن ها استفاده نمود. می توان نمونه های استیل و پلاستیکی این محصولات را به خوبی مورد استفاده قرار داد.

اجزای شستی داخل کابین

در مدل های مختلف این محصولات می توان اجزا و قسمت های بسیار متنوعی را مشاهده کرد. شستی های به کار رفته در این محصولات به صورت گسترده ای مورد نیاز می باشند پس باید علاوه بر کیفیت ساخت، دارای زیبایی ظاهری نیز باشند. در استاندارد شستی می توان بیان داشت که حضور برخی از اجزا و قسمت ها ضروری می باشد. به صورت معمول انواع شستی های موجود دارای چراغ های مختلف می باشند. این چراغ ها به شکل های مختلف برنامه ریزی شده اند تا برای افراد کاربردی باشند. از دیگر قسمت های به کار رفته بر روی شستی ها می توان به خط بریل اشاره کرد که برای نابینایان از آن ها استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =